branża nieruchomości covid

4 rzeczy, które zmieniły się w branży nieruchomości z powodu COVID-19

Dla inwestorów nieruchomości, którzy wynajmują lokatorom, COVID-19 drastycznie zmienił rynek nieruchomości. Przed pandemią istniały już niekończące się wyzwania, które wiązały się z byciem wynajmującym. Na przykład, trzeba być czujnym na profesjonalnych lokatorów, zarządzać eksmisjami zgodnie z literą prawa i utrzymywać rentowność swoich inwestycji.

Rzeczywista logistyka bycia wynajmującym nie jest trudna, ale jest to żmudna i czasochłonna praca. Pandemia sprawiła, że bycie wynajmującym jest jeszcze bardziej frustrujące, nawet gdy lokatorzy nie płacą czynszu.

W świetle COVID-19, wyzwania związane z byciem wynajmującym wzrosły wykładniczo. Oto lista 5 nowych wyzwań, przed którymi stoją wynajmujący z powodu pandemii koronawirusa.

Ogromne przytłoczenie, stres i niepokój związany z kredytami hipotecznymi

Normalnie, większość wynajmujących wykorzystuje swoje miesięczne dochody z wynajmu na pokrycie rat kredytu hipotecznego. Jednakże, wielu właścicieli nie otrzymywało czynszu od ponad roku. Ogólnokrajowe moratorium na eksmisje zostało po raz kolejny przedłużone do końca czerwca 2021 r., co powoduje ogromny stres u właścicieli lokali.

Brakujący czynsz zawsze jest stresujący, ale przed pandemią właściciele mogli po prostu eksmitować niepłacącego lokatora i wynająć lokal komuś innemu. Dopóki obowiązuje moratorium na eksmisję, wynajmujący nie mogą zgodnie z prawem wnieść pozwu o eksmisję.

Niemożność wyeksmitowania niepłacącego lokatora jest prawdopodobnie najbardziej frustrującym doświadczeniem, jakie może spotkać właściciela lokalu. Właściciele mają związane ręce bez możliwości odzyskania utraconego dochodu, tak jak normalnie by to zrobili.

Niektórzy inwestorzy płacą swoją hipotekę nieruchomości czynszowej z własnej kieszeni, ale nie wszyscy inwestorzy mają szczęście posiadania dodatkowej gotówki. Jeśli przed pandemią bycie wynajmującym było stresujące, to teraz stres związany z byciem wynajmującym osiągnął rekordowy poziom.

Niektórzy właściciele mają odroczone płatności hipoteczne, ale bez silnej gospodarki, będzie to trudne, jeśli nie niemożliwe, aby nadrobić zaległości w płatnościach, gdy staną się one należne.

Wirtualne otwarte domy i pokazy stały się normą

Wirtualne wycieczki były już od jakiegoś czasu, ale nie zyskał trakcji aż pandemia zmusiła ludzi do zaprzestania gromadzenia się w grupach.

Aby zachować zgodność z wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego, wynajmujący oferują teraz wirtualne pokazy i otwarte domy za pośrednictwem aplikacji takich jak Zoom i Skype.

Chociaż nie ma osobistej interakcji, te wirtualne pokazy okazują się być niezwykle pomocne dla wynajmujących i agentów nieruchomości. Oni już nie muszą się ubrać i jechać do nieruchomości za każdym razem ktoś chce wziąć wycieczkę.

Kiedy ktoś zapyta o nieruchomości, właściciele i agenci nieruchomości mogą skierować je do strony internetowej z osadzonym wirtualnej wycieczki na YouTube lub innej platformy wideo. Te filmy mogą być również osadzone w ofertach na popularnych stronach internetowych. Wszystko, co potencjalny nabywca musi zrobić, to uderzyć „play”.

Profesjonalnie stworzone wirtualne wycieczki 3D zyskują na popularności

Podczas gdy wirtualne pokazy i wycieczki stały się standardem, są one zazwyczaj tylko podstawowe filmy, które pokazują prosty spacer po nieruchomości z jednego punktu widzenia. Podczas gdy proste filmy wideo były akceptowalne w przeszłości, ludzie nadal odwiedzają nieruchomość osobiście, aby uzyskać pełny widok.

Aby pomóc stworzyć ten pełny widok w wirtualnej scenerii, inwestorzy tworzą wirtualne wycieczki 3D. Wirtualne wycieczki 3D istniały już od jakiegoś czasu, ale nie były popularne, dopóki nie stały się niejako koniecznością.

W przeszłości, wycieczki 3D były drogie w przygotowaniu. Wymagało to specjalnego sprzętu fotograficznego i wiedzy. Teraz ludzie mogą używać aplikacji na swoich telefonach i postępować zgodnie z prostymi instrukcjami, aby stworzyć własne wycieczki 3D.

Dla wynajmujących z większym budżetem, zestawy kamer 3D są dostępne już za kilkaset dolarów do kilku tysięcy dolarów.

Warunki najmu stają się coraz łagodniejsze

Kiedy wynajmujący chcą mieć wiarygodnych najemców o stabilnych dochodach, czasami muszą złagodzić restrykcje dotyczące najmu.

Ponieważ miliony ludzi nie mają żadnych dochodów, wynajmujący robią wyjątki dla pewnych warunków najmu, aby zabezpieczyć wysokiej jakości najemców. Na przykład, emerytowany najemca ze stałym dochodem i pieniędzmi w banku mógłby być świetnym wyborem, gdyby nie miał psa. Zamiast odrzucać dobrego najemcę z powodu posiadania psa, wielu wynajmujących pozwala na posiadanie zwierząt domowych, aby upewnić się, że zapewniają sobie dobrego najemcę.

Inwestowanie w nieruchomości jest pełne niekończących się wyzwań
Inwestorzy w nieruchomości zawsze będą musieli stawić czoła nowym wyzwaniom; taka jest natura tej branży. Chociaż, z nowym postępem technologicznym w oprogramowaniu, te wyzwania będą coraz łatwiejsze z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kwarcowy blat wodospadowy Previous post Kwarcowy blat wodospadowy: Styl, który inspiruje
piec pokładowy Next post 8 rzeczy, które musisz wiedzieć kupując piec pokładowy