oaza ogrodowa

Jak zaprojektować idealną oazę ogrodową, która będzie zachęcać do spędzania czasu na wolnym powietrzu

Czy podjąłeś zobowiązanie, że rok 2022 będzie rokiem, w którym będziesz spędzał więcej czasu na świeżym powietrzu? Czy masz ogród, który nie jest w pełni wykorzystywany i masz nadzieję, że w tym roku go unowocześnisz? Czy chcesz stworzyć atmosferę, która zachęci Cię do przebywania na świeżym powietrzu i będzie idealna do przyjmowania rodziny i przyjaciół? Wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą jednego prostego dodatku, a jest nim włączenie jacuzzi do projektu ogrodu.

Tutaj przyjrzymy się wszystkim kluczowym krokom w projektowaniu tej nowej oazy ogrodowej, która skupia się na jacuzzi i tworzy obszar, który jest idealny do cichego relaksu lub zabawy w czasie rozrywki dla gości.

Zainwestuj w odpowiedni rodzaj jacuzzi

Pierwszą rzeczą, którą należy uwzględnić w projekcie, jest jacuzzi. Ponieważ będzie to centralny aspekt projektu, wszystko zależy od stylu, wielkości i rodzaju jacuzzi, które otrzymasz. Niektórzy powiedzą, aby przejść tak duże, jak twój ogród pozwoli, podczas gdy inni mogą powiedzieć, aby zdecydować się na coś bardziej niedopowiedziane i opływowy, więc nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Ostatecznie, to sprowadza się do tego, jak planujesz korzystać z jacuzzi i budżetu.

Dla tych, którzy naprawdę chcą tylko być w stanie cieszyć się cichym relaksem w jacuzzi na własną rękę, lub z kilkoma innymi osobami w tym samym czasie, to nie trzeba jednego z dużych gorących kąpieli. Prawdopodobnie czteroosobowa wanna będzie wystarczająca. Ale jeśli szukasz do rozrywki dużą liczbę osób w czasie, a nawet użyć gorącej dla sportów wodnych i fitness (spa pływackie), to będziesz potrzebował czegoś znacznie większego w rozmiarze.

Tylko kilka innych rzeczy, które należy mieć na uwadze podczas zakupów dla gorącej kąpieli jest liczba miejsc w jacuzzi, który odnosi się z powrotem do wielkości; liczba dysz w wannie i na każdym siedzeniu; czy chcesz żadnych siedzeń stylu salon; moc wanny; co materiał gorącej kąpieli jest wykonana z; system filtracji; i funkcje rozrywkowe, takie jak zmiana koloru oświetlenia, fontanny i wbudowany system stereo lub telewizor.

Gdzie umieścisz jacuzzi?

Następną rzeczą, o której należy pomyśleć, jest miejsce, w którym umieścisz jacuzzi. Idealnie, będziesz chciał go blisko domu tak, że jest to proste, aby przejść do domu i zmienić z mokrego kostiumu kąpielowego, gdy skończysz się w gorącej kąpieli. Prawdopodobnie nie chcesz być w połowie drogi przez ogród w ciemności tylko po to, aby dotrzeć do jacuzzi w godzinach wieczornych.

Gdziekolwiek się znajdzie, trzeba będzie również pomyśleć o otaczającej go ziemi. Chcesz być w stanie umieścić go na twardej powierzchni, która jest płaska, więc coś takiego jak tarasy, kamienie tarasowe, lub cegły blokujące może być doskonałym pomysłem. Jeśli jacuzzi wymaga wiele kroków w górę, aby dostać się do niego, może chcesz stworzyć nieco podwyższone patio wokół wanny, więc daje złudzenie, że jest zatopiony w ziemi. To również wygląda bardzo niestandardowo i high-end.

Stwórz prywatność wokół jacuzzi

Następnie pojawia się kwestia prywatności. Oczywiście, byłoby miło czuć się tak, jakbyś miał swoją prywatną oazę podczas pobytu w jacuzzi, a częścią tego będzie stworzenie poczucia prywatności. Można to zrobić na wiele sposobów. Można umieścić jacuzzi wewnątrz altanki, lub można użyć opcji, takich jak ogrodzenia prywatności, ekrany zewnętrzne lub kraty, a nawet użyć zieleni, aby stworzyć poczucie naturalnej prywatności.

Wiele z tego będzie zależeć od wielkości i układu tylnego ogrodu, jak chcesz mieć pewność, że niezależnie od opcji prywatności wybrać, to nadal miesza się z resztą projektu na zewnątrz.

Zainstaluj oświetlenie zewnętrzne

Jeśli chcesz być w stanie korzystać z jacuzzi w ciągu dnia i godzin wieczornych, to trzeba będzie zainstalować jakieś oświetlenie zewnętrzne. To czyni go bezpiecznym, aby poruszać się na zewnątrz w ciemności, ale także tworzy bardziej przyjazną atmosferę. Wspaniałą rzeczą w oświetleniu zewnętrznym jest liczba opcji dostępnych dzisiaj. Można naprawdę dostać tak kreatywny, jak chcesz z projektu i uczynić cały ogród czuć luksusowe i eleganckie.

Nie ma potrzeby, aby skupiać się tylko na oświetleniu samej wanny; można również oświetlić ścieżkę prowadzącą do wanny, schody, elementy architektoniczne domu i ogrodu, itp. Ponadto, jeśli masz pokład lub patio, możesz również dodać do niego światła. Tworzysz całą scenę i oświetlenie odgrywa integralną rolę.

Dekoracje i akcesoria będą ciągnąć go razem

Po uzyskaniu wszystkich podstaw objętych w projekcie, nadszedł czas, aby pomyśleć o wystroju i akcesoriów. Są to, co będzie ciągnąć cały obszar razem i naprawdę sprawiają, że wyróżnia się. Niektóre z najlepszych elementów, które możesz dodać to:

  • Wieszak na ręczniki, na którym można powiesić ręczniki podczas korzystania z jacuzzi (upewnij się, że jest w zasięgu ręki).
  • Dywanik na zewnątrz do wchodzenia i wychodzenia z jacuzzi.
  • Doniczki na kwiaty, aby dodać koloru w pobliżu lub wokół jacuzzi.
  • Zewnętrzne naczynia, abyś mógł cieszyć się napojami w jacuzzi.
  • Zewnętrzna lodówka, abyś miał wygodny dostęp do zimnych napojów podczas pobytu na świeżym powietrzu.
  • Zewnętrzne siedzenia, na których można się zrelaksować po kąpieli w jacuzzi.

Jeśli jesteś gotowy, aby podnieść swój tylny projekt ogrodu i uczynić go bardziej wciągające, przyjemne i przyjazne, można to zrobić poprzez dodanie gorącej kąpieli. To z pewnością skłoni Cię do wyjścia na zewnątrz o wiele więcej w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

najlepsze materiały dachowe Previous post Najlepsze materiały dachowe, których zakup warto rozważyć
kwarcowy blat wodospadowy Next post Kwarcowy blat wodospadowy: Styl, który inspiruje