taras

3 rodzaje markiz na Twój taras

Lato w Polsce witamy rozpalaniem grilla, wyjmowaniem kija do krykieta i ustawianiem siedzeń na świeżym powietrzu. Jednak surowe, słoneczne dni mogą stać się pewną niedogodnością. Nawet z medycznego punktu widzenia zbyt duża ekspozycja na światło słoneczne jest szkodliwa. Zainstalowanie osłony przeciwsłonecznej może pomóc zachować chłód na zewnątrz i sprawić, że siedzenie na pokładzie będzie przyjemniejsze.

Co to jest markiza?

Jest to powszechny wybór cieni instalowanych w prywatnych nieruchomościach mieszkalnych i obiektach komercyjnych. Ma główny kąt skierowany w dół, aby odprowadzać wodę deszczową i zanieczyszczenia z powierzchni. Podczas gdy działa jak cień dla przestrzeni życiowej na zewnątrz, markizy są równie imponujące, jeśli chodzi o utrzymanie chłodu w pomieszczeniach poprzez odbijanie promieni słonecznych padających na okna.

Dostępna jest szeroka gama wzorów i stylów markiz, a każdy wariant spełnia inne potrzeby. Niektóre mają proste mechanizmy, a inne są tak skomplikowane, jak wznoszenie altany. Jednak wszystkie projekty są dobrze wyposażone, aby odeprzeć wściekłość gorącego słońca. Musisz ustalić priorytety swoich potrzeb i odpowiednio zdecydować, która markiza jest dla Ciebie najlepiej dopasowana. Oto trzy najczęściej używane rodzaje markiz, które możesz wziąć pod uwagę:

Markizy chowane

Być może widziałeś wiele sklepów z wysuwanymi markizami zainstalowanymi na szczycie okna wychodzącego na ulicę. Wielu właścicieli domów również zaleca ten styl, ponieważ jest łatwy do złożenia i elastyczny. Możesz wysunąć markizę, aby zapewnić schronienie lub schować ją, gdy masz ochotę usiąść pod słońcem. Wygoda łatwego chowania przydaje się podczas deszczowych lub wietrznych dni. Funkcja pomaga właścicielom chronić markizę przed niesprzyjającą pogodą.

Wyposażone są w ręczną korbę, która służy do wysuwania lub wsuwania markizy. Te rodzaje są również wyposażone w silnik mechaniczny, którym można sterować za pomocą pilota lub automatycznego czujnika. Markiza chowana z czujnikiem zostanie zaprogramowana tak, aby chowała się w przypadku wykrycia wściekłych wiatrów i wysuwała się, gdy jest słonecznie lub mży.

Markizy stałe

Markiza stała lub stacjonarna jest korzystna na obszarach o stałej, gorącej słonecznej pogodzie lub łagodnych opadach atmosferycznych. Markiza stała wymaga mniej konserwacji niż chowane alternatywy, ponieważ jest mocniejsza i trwalsza. Innymi słowy, jest bardziej odporny na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak porywisty wiatr.

Markizy stałe są umieszczane na ścianie lub innych konstrukcjach. Można je jednak dostosować i zmontować zgodnie z własnym zapotrzebowaniem i wymaganiami. Umożliwia to właścicielom domów wykorzystanie stałych markiz odpowiednio do dopasowania do pokładów o nieregularnych kształtach.

Markizy przenośne

Nazywane również markizami wolnostojącymi, jest to najtańsza opcja spośród tych trzech. Markizy przenośne są budowane dla wygody właściciela i mogą być wymieniane z jednego miejsca na drugie według własnego uznania. Często nie tak wytrzymałe, jak inne alternatywy, tego typu markizy są preferowane do sporadycznego użytku. Ostatecznie nadal chroni Cię przed ostrymi promieniami słonecznymi i skutecznie odpiera cząsteczki kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dekoracja-wnetrz Previous post Akcenty i dekoracje domowe: kiedy oszczędzać, a kiedy zaszaleć
rekuperacja Next post Korzyści z montażu rekuperacji