dekoracja-wnetrz

Akcenty i dekoracje domowe: kiedy oszczędzać, a kiedy zaszaleć

Niezależnie od tego, czy obecnie meblujesz określony pokój, czy cały dom, prawdopodobnie masz na to budżet. Jednak nawet jeśli masz gotówkę, aby bawić się akcentami i dekoracjami w domu, zdecydowanie zaleca się, aby nie wydawać zbyt dużo na akcenty i oszczędzać na umowach tak dużo, jak to możliwe.

Istnieje kilka podstawowych obszarów wystroju domu, w których warto inwestować więcej lub powstrzymywać się od popisywania się niektórymi elementami. Aby pomóc Ci zbilansować budżet na wystrój domu, oto rzeczy, na które możesz się popisywać, a następnie te, na których możesz zaoszczędzić.

Jak zaszaleć to:

Tapicerowane siedzisko

Twoja podstawowa sofa, segmentowa, podnóżek lub inne pluszowe siedzisko będzie bardzo zużywać się. W związku z tym sensowne jest tylko popisywanie się na trwałe i wysokiej jakości elementy.

Wysokiej jakości tkaniny z mocnymi splotami włókien naturalnych lub wysokiej jakości włókien syntetycznych zapewniają komfort i są przyjemne w dotyku. Pomaga również zapobiegać zabrudzeniom, zwłaszcza w jaśniejszych kolorach. Najczęściej, jeśli zainwestujesz w tanie tkaniny, nie wytrzymają one codziennego użytkowania.

Jeśli nie chcesz regularnie wymieniać elementów do siedzenia, chcesz zainwestować więcej w dobrze skonstruowane i wysokiej jakości elementy od niezawodnego producenta na rynku.

Oprawione reprodukcje

Zawsze warto wydać pieniądze na sztukę, zwłaszcza jeśli masz gołą i pustą ścianę. Decydując się na oprawione obrazy o jakości muzealnej autorstwa największych żyjących artystów i kultowych marek świata, mogą tworzyć centralne punkty na jałowych ścianach i wzbudzać zainteresowanie gości.

Większość wysokiej jakości odbitek w ramkach jest wykonywana ręcznie w zakładach produkcyjnych przy użyciu ram i mat muzealnych, papieru premium i atramentów archiwalnych, które przetrwają całe życie. Możesz też wybrać swoją grafikę.

Niezależnie od tego, czy jest to punkt kulminacyjny twojej kariery artystycznej, czy dzieło sztuki twojej 7-letniej szkoły, ludzie mają tendencję do przywiązywania wartości sentymentalnej do dzieł sztuki i chcieliby pokazać je w całej okazałości. Mając to na uwadze, chcesz zaszaleć na niestandardowych oprawach, które pomogą przekształcić Twoje dzieła sztuki i zdjęcia w oprawione wydruki o jakości muzealnej, które z pewnością będą początkiem rozmowy.

Dopasowane zasłony okienne

Niezależnie od tego, czy lubisz prefabrykowane zasłony panelowe, czy niestandardowe draperie, z pewnością chcesz zaszaleć na krawiectwie, aby zapewnić odpowiednią długość zabiegów okiennych.

Zasłony od podłogi do sufitu sprawiają, że każde pomieszczenie wygląda elegancko i elegancko. Jednak ten efekt znika, jeśli tkanina wisi kilka cali nad nią lub zbiera się na podłodze, zamiatając kurz i brud.

Zabieganie o profesjonalne obszycie okien może zapewnić odpowiednie dopasowanie do bezcennej i wyrafinowanej prezentacji.

Jak oszczędzać to na:

Dywany

Dywany są dość drogie. Dywan o powierzchni 8 x 10 może z łatwością rozedrzeć Cię na 600 USD lub więcej. Ponadto nie trwają tak długo, jak powinny, szczególnie jeśli masz zwierzęta lub są one umieszczone w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Dlatego zamiast popisywać się jednym wysokiej jakości, ale bardzo drogim dywanem, spróbuj zamiast tego wybrać kilka tańszych dywanów. Możesz je zmienić w okresie kwartalnym lub rocznym. Może to nie tylko zapobiec szybkiemu zużyciu, ale ta regularna zmiana może pomóc odświeżyć atmosferę pokoju.

Poduszki

Poduszki do rzucania są niesamowitym dodatkiem i akcentem w każdym pomieszczeniu. Niemniej jednak nie wydawaj zbyt dużo pieniędzy na więcej poduszek do rzucania. Sugeruje się, aby zamiast tego wybrać poszewki na poduszki.

Kupowanie pokrowców na poduszki do rzucania może zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie odświeżając projekt. Dodatkowo zwalnia miejsce do przechowywania, ponieważ możesz rozpiąć pokrowiec i przechowywać go łatwiej niż przechowywanie całej poduszki.

Lampy

Możesz kupić wiele wspaniałych lamp. Ale jeśli ta lampa nie będzie centralnym punktem w pomieszczeniu, najlepiej na nich zaoszczędzić pieniądze.

Głównym celem lampy jest oświetlenie danej przestrzeni. Nie musi odwracać Twojej uwagi od niczego, co jest piękne w pokoju. Dostępne są nowoczesne lampy i abażury w przystępnej cenie, charakteryzujące się ponadczasowymi stylami i kształtami. Możesz też zaktualizować swoją lampę o nowy klosz, a będzie wyglądać zupełnie jak nowa, aby zaoszczędzić kilka dolców.

Wniosek

Więc masz to. Oto tylko niektóre z elementów, na których chcesz się popisywać lub skąpić, a jest o wiele więcej do przemyślenia. Pamiętaj tylko, że myśląc o budżecie, postrzeganie jakości i kosztów różni się w zależności od osoby.

Myśl długo i intensywnie i ufaj swojemu przeczuciu. Zawsze inwestuj w przedmioty, które planujesz przechowywać i używać przez długi czas, i oszczędzaj na tych, które odgrywają minimalną rolę w pomieszczeniu, które planujesz wyremontować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

lampa do biurka Previous post Jakie lampy do biurka i TV warto rozważyć?
taras Next post 3 rodzaje markiz na Twój taras