jasny salon

Masz jasny salon? Sprawdź, które meble będą do niego pasować

Salon to miejsce wyjątkowe. To tam relaksujemy się po trudnym i wymagającym dniu w pracy, a także przyjmujemy gości i oglądamy TV. Jasny salon jest dla wielu osób wyzwaniem, ponieważ podkreśla wszelkie niedoskonałości jego wyposażenia. Z drugiej jednak strony w takim wnętrzu jest wszystko, czego potrzeba: przestrzeń, światło i harmonia. Jakie meble warto do takiego salonu wybrać?

Harmonia lub kontrast

Posiadacze jasnego salonu nie mają wyboru. Mogą pójść dwiema ścieżkami: adaptacyjną i kontrastową. W tym pierwszym wariancie mowa o meblach jasnych to jest białych, kremowych lub jasnobrązowych. Tak urządzone wnętrze (nawiązanie do Skandynawii) olśniewa, zaskakuje, ale… jest też prawdziwym wyzwaniem, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Alternatywą jest „ścieżka kontrastowa”, która polega na umiejscowieniu w jasnym salonie ciemnych mebli. Fakt, nie muszą być to meble czarne lub utrzymane w intensywnej, ciemnobrązowej stylistyce. Do takiego wnętrza warto wprowadzić trochę życia w postaci zieleni, brązu i granatu. Warto też pamiętać o tym, aby ich kształty nawiązywały do prostych form geometrycznych. Dzięki temu lepiej komponują się z kontrastowym, jasnym tłem.

Czego unikać? W co inwestować?

Utrzymany w jasnej kolorystyce salon to przestrzeń — nie bójmy się tego słowa — dosyć awangardowa. Nie bez powodu traktuje się ją jako nowoczesną formę dekoracji. W związku z tym warto zadbać o to, aby jej połączenie z meblami również tak wyglądało. Świetnym rozwiązaniem dla takich wnętrz są np. naturalne, drewniane meble do salonu. Ich klasyczna, wzbogacona słojami barwa, będzie ładnie współgrać z jasnym otoczeniem. Z tego samego powodu nowoczesne jasne wnętrza źle komponują się z masywnymi meblami klasycznymi i to niezależnie od ich barwy. Dlatego należy unikać rozwiązań rozbudowanych pod względem dekoracyjnym, gdyż przytłaczają one wnętrze i de facto stają się najbardziej przyciągającym wzrok elementem wyposażenia wnętrza.

Jakie dodatki wybrać?

W nowocześnie urządzonym, jasnym wnętrzu warto postawić przede wszystkim na minimalistyczne dodatki. Owszem, ich żywiołowa barwa może być pewną przeciwwagą dla ascetycznego, jasnego wnętrza, ale za to ich forma nie może przekraczać pewnych granic. Osoby decydujące się na nowoczesne, minimalistyczne meble do salonu, powinny zwrócić uwagę na dekoracje nawiązujące do motywów przyrody. Jeśli zatem taką dekoracją jest np. donica, to powinna skupiać uwagę na kwiatach, a nie na swej mocno zdobionej powierzchni.

Reasumując, urządzony w jasnym kolorze salon to przestrzeń dla światła, naturalności i życia.

2 thoughts on “Masz jasny salon? Sprawdź, które meble będą do niego pasować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

systemy wizyjne w przemysle Previous post Jakie możliwości dają inteligentne kamery w systemach kontroli wizyjnej?
poduszki Next post Najlepsze poduszki dekoracyjne na rynku