instalacja-solarna-min

Dlaczego warto zainteresować się instalacją paneli fotowoltaicznych w swoim gospodarstwie domowym?

Instalacja fotowoltaiczna przynosi wiele korzyści, których nie sposób wszystkich wymienić. Do głównych z nich należą:

Większa moc wyjściowa

Systemy fotowoltaiczne są zaprojektowane tak, aby spełniać najwyższe standardy wydajności. Kolejną ich zaletą jest większa moc wyjściowa. Ponieważ zużywana przez nas energia elektryczna jest wytwarzana „w miejscu”, nie musi pokonywać dużych odległości od miejsca produkcji do miejsca zużycia. W rzeczywistości w tradycyjnym modelu dystrybucji energii elektrycznej pewien procent energii jest tracony, a to może zmusić nas do zakontraktowania większej ilości energii, aby pokryć ten margines, co nie ma miejsca w przypadku paneli słonecznych.

Łatwa konserwacja

Panele fotowoltaiczne są łatwe w utrzymaniu. Dzięki okresowej kontroli elementów i prostemu czyszczeniu co sześć miesięcy, Twoja instalacja będzie działać dobrze, a Ty będziesz mieć pewność, że wszystkie jej elementy będą w idealnym stanie.

Szacunek dla środowiska

Instalacje fotowoltaiczne na własny użytek są w 100% ekologiczne i w 100% przyjazne dla środowiska. Panele słoneczne nie emitują dwutlenku węgla ani innych zanieczyszczeń, ani nie generują hałasu. Ponadto ich pozycjonowanie ma minimalny wpływ na estetykę budynków, dzięki czemu stanowią nieinwazyjną część naszego miejskiego krajobrazu.

Czy jesteś zainteresowany zainstalowaniem w swoim domu paneli fotowoltaicznych na własny użytek?

Ostatni wzrost cen energii skłonił wiele osób do poważnego rozważenia nad przejściem na energię słoneczną. Ale czy ta formuła może być dostosowana do wszystkich typów domów i czy produkcja energii słonecznej jest mniej opłacalna w pewnych sytuacjach? Firmy oferujące fotowoltaikę w Warszawie przekonują, że Polska jest krajem o dużej opłacalności pod względem produkcji energii słonecznej. Warto bowiem nadmienić, że panele słoneczne mogą pracować nawet w pochmurne dni.

Zużycie własne zapewnia produkcję czystej energii i generuje duże oszczędności w miesięcznym zużyciu energii elektrycznej po odzyskaniu początkowej inwestycji. Przekłada się to na 40-60% oszczędności dla instalacji bez akumulatorów elektrycznych i 80% dla tych, którzy je posiadają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

zawiesia Previous post Zawiesia linowe czy łańcuchowe – które z nich wybrać?
ogród4 Next post Jak odmienić swój ogród i nadać mu więcej wartości?